Studenti posjetili Hrvatski sabor

U srijedu, 12. travnja 2023. godine studenti treće godine prijediplomskoga studija pedagogije posjetili su Hrvatski sabor. Posjet je organiziran u okviru kolegija „Politike obrazovanja“ kojega vodi dr. sc. Ružica Jurčević.

Studenti su imali priliku upoznati se s osnovnim činjenicama iz povijesti Sabora, njegovim unutarnjim ustrojem i načinom rada te s ulogom i funkcioniranjem Sabora kao nacionalnog parlamenta države članice EU. Posjetili su glavne prostorije Sabora poput male vijećnice i zelene sobe te sabornicu, gdje su slušali raspravu saborskih zastupnika u „Aktualnom prijepodnevu“. Osim toga, razgovarali su s dijelom zastupnika o vrlo aktualnoj temi u području odgoja i obrazovanja – uvođenju cjelodnevne nastave u osnovne škole.