Odsjek sudjelovao na konferenciji “Diversity, Equity, Inclusion, and Belonging+ in Education to Transform Society”

Izv. prof. dr. sc. Barbara Kušević i izv. prof. dr. sc. Marija Bartulović sudjelovale su na konferenciji ”Diversity, Equity, Inclusion, and Belonging+ in Education to Transform Society”, koja se od 26. do 28. ožujka 2024. godine održavala u Chemnitzu. Profesorice su zajedno prezentirale rezulate istraživanja ”What does an LGBT+ inclusive school look like? Systematic litarature review”, koje je dijelom projekta ”LGBT+ inkluzivnost srednjih škola: stavovi, iskustva i potrebe različitih subjekata odgojno-obrazovnoga procesa”, financiranoga sredstvima Hrvatske zaklade za znanost. Osim aktivnoga izlaganja, profesorice su moderirale rasprave u nekoliko različitih sesija konferencije, a izv. prof. dr. sc. Marija Bartulović je s kolegicom Hanom Alhadi vodila radionicu “Moving Dialogues – Experiential Learning on Diversity, Equity and Belonging”