Dr. sc. Dejana Bouillet

• Redovita profesorica na katedri za sistematsku pedagogiju

Dejana Bouillet (1967.) diplomirala je, magistrirala i doktorirala  na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu. Godine 2018. izabrana je u znanstveno-nastavno zvanje redovite profesorice u trajnom zvanju u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje: edukacijsko-rehabilitacijske znanosti. Tijekom radnog vijeka, radila je na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu, u Državnom zavod za zaštitu obitelji, materinstva i mladeži, Institutu za društvena istraživanja te na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Njezin znanstveni interes usmjeren je na inkluzivnu i socijalnu pedagogiju, s posebnim naglaskom na mogućnosti prevencije socijalnih problema u obrazovnom kontekstu. Sudjelovala je u brojnim znanstvenim istraživanjima i konferencijama. Čest je pozvani predavač u stručnim skupovima namijenjenima obrazovanju široke skupine stručnjaka u području odgoja i obrazovanja. Članica je predsjedništva Hrvatskog udruženja za obrazovna istraživanja, predsjednica Etičkog odbora Hrvatske komore socijalnih pedagoga, a članica je Povjerenstva za polaganje stručnih ispita socijalnih pedagoga zaposlenih u obrazovnom sustavu (za osnovne i srednje škole). Godine 2022. dobila je nagradu Sveučilišta u Zagrebu za najuspješniji transfer tehnologije za projekt „Unaprjeđivanje inkluzivnosti inicijalnog obrazovanja odgojitelja djece rane i predškolske dobi“.

Tel: 01/6120-165
Fax: 01/6156-880