Dr. sc. Jurčević na istraživačkom posjetu u Cataniji

Od 3. do 12. svibnja 2024. godine dr. sc. Ružica Jurčević boravila je u Cataniji (Sicilija) na istraživačkom posjetu (eng. research visit). Posjet je organiziran od strane Europskog znanstvenog instituta te je dio poslijedoktorskog programa “Social sciences and humanities in a post-crisis period”, čija je dr. sc. Jurčević stipendistica. U okviru posjete sudjelovala je u predavanjima profesora sa Sveučilišta u Cataniji, posjetila je njihov istraživački odsjek i knjižnicu te srednju školu Convitto Nazionale Mario Cutelli, gdje je imala prilike razgovarati s učenicima o odgojno-obrazovnom sustavu u Italiji i Hrvatskoj. U okviru posjete sudjelovala je i na 12. znanstvenom forumu MIFS – Mediterranean Intersdisciplinary forum on Social Sciences and Humanities, gdje je izlagala svoj rad naslova “Are young people prepared for the challenges of the future? A research on global competence of university students”. Sa svojom savjetnicom, prof. Robertom Piazzom, radila je na pisanju članka te su dogovorile daljnje korake u istraživanju globalnih kompetencija studenata.