Održano gostujuće predavanje Prof. dr. sc. Zorana Jašića pod naslovom „Globalizacija i interkulturno obrazovanje“

U ponedjeljak, 15. svibnja 2014., na odsjeku za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, održano je gostujuće predavanje Prof. dr. sc. Zorana Jašića pod naslovom „Globalizacija i interkulturno obrazovanje“.

Predavanje je održano na poziv Prof. dr. sc. Vlatka Previšića kao voditelja kolegija „Osnove interkulturne pedagogije“.

Prof. dr. sc. Z. Jašić je ugledni hrvatski ekonomist, istaknuti znanstvenik i profesor

na brojnim svjetskim sveučilištima. Od 1992. do 1994. bio je ministar financija Republike

Hrvatske, a zatim od 1994. do 1996. veleposlanik Hrvatske pri Europskoj Uniji u Bruxellesu, od 1996. do 2000. veleposlanik Hrvatske u Njemačkoj i od 2004. do 2010. veleposlanik Hrvatske u Austriji. Redoviti je profesor Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u mirovini. Dobitnik je više hrvatskih i međunarodnih odlikovanja i priznanja.

Prof. dr. sc. Z. Jašić govorio je o aktualnoj temi sveobuhvatnog procesa globalizacije koji se očituje u različitim sferama svjetskoga društveno-gospodarskog života s

izravnim posljedicama na svakodašnje pedagoško djelovanje. U raspravi sa studentima pokušao je dati odgovor na pitanje kako bi moglo izgledati interkulturalno obrazovanje u smislu koncepta “Cijeloživotnog učenja”.

Foto_Pedag01  Foto_Pedag02